Ładowanie strony

Anteny przewoźne

Antena przewoźna 3086

Antena typu 3086 przeznaczona jest do współpracy z radiotelefonami przewoźnymi pracującymi w zakresach częstotliwości:

  • 144 - 174 MHz VHF, UHF
  • 380 - 470 MHz 16

Jest anteną niskoprofilową przystosowaną do instalowania na dowolnych pojazdach mechanicznych, ze szczególnym zaleceniem tych przypadków, w których wysokość anteny nie może przekroczyć 160 mm (np. pociągi, autobusy, maszyny budowlane). Aluminiowa antena znajduje się w osłonie dielektrycznej wykonanej z odpornego mechanicznie tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym.

DM1400
Parametry elektryczne
Źródło: www.radmar.com.pl

Warunki eksploatacji

Antenę należy mocować do metalowej karoserii pojazdu (powierzchni przewodzącej), która jest płaszczyzną "ziemi" dla anteny. Do poprawnej pracy wymagany jest montaż anteny na metalowej płaszczyźnie o minimalnych wymiarach: 900x1200 mm (dla zakresu 160 MHz) lub 400x500 mm (dla zakresu 450 MHz). Miejsce mocowania anteny należy wybrać w pobliżu środka największych poziomych płaszczyzn metalowych karoserii pojazdu lub w pobliżu środka całej konstrukcji pojazdu. Taka instalacja zapewnia prawidłową impedancję anteny oraz poziomą charakterystykę promieniowania najbardziej zbliżoną do kołowej. Do instalacji anteny wymagany jest otwór w karoserii pojazdu o średnicy Φ 21,2 mm.

Przy instalacji należy szczególnie starannie zapewnić kontakt galwaniczny między podstawą anteny (ekranem przewodu współosiowego zasilającego antenę) a karoserią pojazdu. W zakresie częstotliwości 144 ÷ 174 MHz antena jest przestrajana przez przycięcie radiatora na odpowiednią długość. W paśmie 380÷470 MHz antena pracuje szerokopasmowo bez konieczności strojenia.

Antena przewoźna 30821

Antena prętowa typu 30821 przeznaczona jest do współpracy z radiotelefonami przewoźnymi pracującymi w zakresie częstotliwości :

  • 299,5 ÷ 345 MHz VHF, UHF
  • 400 ÷ 470 MHz 16

Przystosowana jest do instalowania na dowolnych pojazdach mechanicznych.

DM1400
Parametry elektryczne
Źródło: www.radmar.com.pl

Warunki eksploatacji

Antenę należy mocować do metalowej karoserii pojazdu lub do metalowego wspornika połączonego galwanicznie z karoserią, która jest płaszczyzną "ziemi" dla anteny. Miejsce mocowania anteny należy wybrać w pobliżu środka największych poziomych płaszczyzn metalowych karoserii pojazdu lub w pobliżu środka całej konstrukcji pojazdu.

Taka instalacja zapewnia prawidłową impedancję anteny oraz poziomą charakterystykę promieniowania najbardziej zbliżoną do kołowej. Do instalacji anteny wymagany jest otwór w karoserii pojazdu o średnicy Φ 16,2 mm należy szczególnie starannie zapewnić kontakt galwaniczny między ekranem przewodu współosiowego zasilającego antenę a karoserią pojazdu.

Antena przewoźna 30834

Antena prętowa typu 30834 przeznaczona jest do współpracy z radiotelefonami przewoźnymi pracującymi w zakresach częstotliwości:

  • 68 ÷ 88 MHz z simpleksowym rodzajem pracy
  • 136 ÷ 174 MHz 16

Przystosowana jest do instalowania na dowolnych pojazdach mechanicznych.

Antena 30834 zastępuje antenę 3089.

DM1400
Parametry elektryczne
Źródło: www.radmar.com.pl

Warunki eksploatacji

Antenę należy mocować do metalowej karoserii pojazdu lub do metalowego wspornika połączonego galwa-nicznie z karoserią, która jest płaszczyzną "ziemi" dla anteny.

Miejsce mocowania anteny należy wybrać w pobliżu środka największych poziomych płaszczyzn metalowych karoserii pojazdu lub w pobliżu środka całej konstrukcji pojazdu. Taka instalacja zapewnia prawidłową impedancję anteny oraz poziomą charakterystykę promieniowania najbardziej zbliżoną do kołowej.

Do instalacji anteny wymagany jest otwór w karoserii pojazdu o średnicy Φ 16,2 mm galwaniczny między ekranem przewodu współosiowego zasilającego antenę i karoserią pojazdu.

Antena produkowana jest na dolną częstotliwość pasma pracy odpowiedniego wykonania. Dostrojenie do częstotliwości pracy dokonuje się przez przycięcie od góry pręta antenowego na odpowiednią długość, po uprzednim zainstalowaniu anteny, według odpowiedniej dla danego wykonania instrukcji strojenia i instalacji.